Yaylı kablo sarma tamburları

Uygulama alanları

Yaylı kablo sarma tamburları, esnek kabloların, hortumların ya da halatların düzenli bir şekilde sarılması için güvenilir enerji ve veri aktarım sistemleri olarak hizmet görürler. Mobil vinçleri, itfaiye ve kurtarma araçlarını, yükleme tesislerini ve mobil enerjili yük kaldırma araçlarını beslerler. Yaylı kablo sarma tamburları ayrıca, atık su tesislerinde ve diğer birçok uygulamada, teknoloji ekipmanlarının enerji beslemesi için kullanılmaktadır. Yaylı kablo sarma tamburları, kullanım amacı ile kurulum gerekliliklerine bağlı olmak üzere, silindirik ya da yaylı kablo sarma tambur gövdesi, dahili ya da harici düzenlenmiş bir yay seti ile kontak halkası ekipmanından oluşmaktadır.

Yüksek seviye fonksiyonlara sahip yaylı kablo sarma tamburları

Yaprak yaylarla çalışan yaylı kablo sarma tamburları, düşük hızların ve mesafelerin söz konusu olması durumunda, motorlu kablo sarma tamburlarının uygun maliyetli bir alternatifidir. Mekanik işletme, yüksek kaliteli, frezelenmiş yay bantlı çelikten imal edilen spiral yaprak yaylarıyla sağlanmaktadır.  Bu çelik alaşımı sistemin maksimum 60 m hareket mesafesi içerisinde 60 m/dakikaya kadar hareket hızlarına ulaşmasını ve yüksek seviyede fonksiyon ile uzun kullanım ömrü içerisinde ortalama 100.000 yay sapmasını garanti etmektedir.  Ayrıca, müşterilerimizin talebi üzerine kontak halkasız kablo sarma tamburları gibi özel tasarımlar da üretiyoruz.

Bir bakışta performans:

  • Maksimum 60 m/dakika hız
  • 60 m’ye kadar besleme mesafeleri için muhtelif ebatlar ve model serileri
  • Silindirik ya da yaylı sarma tambur gövdeleri
  • Likit ya da gazlı ortamlar için enerji ve veri kabloları ile hortumları içinStoktan sağlanma olanağı: Standart kablo sarma tamburları 48 saat içerisinde sevkiyata hazır edilmektedir

Ürün grubumuz arasında, farklı seriler ve ebatlar ile kilitleme cihazları, kablo kılavuz kolları ve duvar ya da tavan ataşmanları gibi kapsamlı aksesuar çeşitleri yer almaktadır. Standartlaştırılmış modüller, 48 saat kablo sarma tamburlar aralığında yer alan ürünlerimizin büyük bir çoğunluğunu 48 saat içerisinde teslim etmemize olanak sağlamaktadır.