Mobilne żurawie portowe

Maksymalna elastyczność

Dzięki swojej zwartej konstrukcji mobilne żurawie portowe są najbardziej elastycznymi i wydajnymi na świecie urządzeniami do transportu ładunków w portach i terminalach kontenerowych. Obecnie mobilne żurawie portowe mogą być zasilane za pomocą wysokowydajnych bębnów kablowych silnikowych w dużej mierze zachowujących ich elastyczność i manewrowość w obrębie infrastruktury nabrzeża.

Firma Hartmann & König oferuje szeroką gamę rozwiązań związanych z przesyłem energii i danych, opracowuje i produkuje najnowocześniejsze bębne kablowe z napędem silnikowym i pierścienie ślizgowe, dostosowane do wymagań klienta. Bębny kablowe montowane na ramionach wysiegników umożliwiają szybkie pionowe przemieszczanie chwytakow kontenerowych i mogą być napędzane przy pomocy falowniki lub napędów hydraulicznych- dla maksymalnej prędkości podnoszenia do 240 m / min i optymalnego momentu obrotowego.

Cable reel specifications for Mobile Harbour Cranes

Performance power supply for fast vertical spreader movements horizontal travel – electrification of Mobile Harbour Crane
Travel speed up to 240 m/min 60 m/min
Max. acceleration up to 1 m/s2 0,2 - 0,3 m/s2
Installation height up to 100 m 5 - 6 m
Drive unit frequency inverter drive,hydraulic drive frequency inverter drive,magnetic coupling
Slip ring assembly power supply + control signal + fibre optical rotary joints power supply
Coiling length up to 100 m up to 60 m
Cable reel dimensions 3–4 m 5–6 m
Ambient temperature from -25° C up to +45° C from -25° C up to +40° C
Accessories - roller payout guide,deflection & guide pulleys,cable centre feed funnel