STS Konteyner Vinçleri

Etkin konteyner elleçleme

Kıyı-Gemi Vinçleri, gemilerin her gün etkin bir şekilde yüklenmesi ve boşaltılmasını sağlamak amacıyla lojistik beceri gerektiren işleri gerçekleştirirler. Limanlarda sürekli büyüyen kargo elleçlemesi hacmi ve durmadan daha da artan konteyner gemileri dikkate alındığında, optimize edilmiş vinçler, etkin konteyner elleçlenmesinin sağlanması açısından çok önemli ve vazgeçilmezdirler.

Motorlu kablo toplama ve sarma tamburları

Hartmann & König motorlu kablo toplama tamburları, STS vinçlerine enerji ve veri sağlamak için kullanırlar ve böylelikle yüksek kaldırma ve vinç köprüsü arabası hızları ile vincin kendisinin yatay esnekliğinden dolayı kısa döngü zamanlarının elde edilmesini sağlarlar. Çalışma alanının sıklıkla sınırlı olmasından dolayı, hızlı dikey yayıcı hareketleri için geniş sarımlı kablo makaraları imal ediyoruz.  Mümkün olması durumunda, yüksek vinç köprüsü arabası hızlarının sağlanması amacıyla spiral sarımlı motorlu kablo toplama ve sarma tamburları sunuyoruz.

Gemi yükleyicileri ve boşaltıcıları

Yığma yük malzemelerinin optimize edilmiş ve en ekonomik şekilde elleçlenmesini sağlamak amacıyla, okyanusta yol alan gemiler ile iç sulardaki gemiler için gemi yükleyicileri ve boşaltıcıları tasarlanmıştır. Rıhtımlarda kurulan her ebatta ray monteli yükleme ve boşaltma makineleri, yığma yüklerin etkin bir şekilde elleçlenebilmesini sağlamaktadır.   Hartmann & König motorlu kablo makaraları, yatay hareketler, 60 m’ye kadar mesafeler, 0,2 m/s2 hızlanma ve 1000 A’ya kadar kontak halkası ekipmanlarını da içine alan sayısız görevleri başarıyla yerine getirmek üzere tasarlanmıştır.

Specifications for STS applications

 

Performance power supply for fast vertical spreader movements power supply for horizontal travel of STS cranes
Travel speed up to 240 m/min up to 180 m/min
Max. acceleration up to 1 m /s2 0,5 m/s2
Installation height up to 60 m up to 20 m
Drive unit frequency inverter drives, magnetic coupling frequency inverter drives,magnetic coupling
Slip ring assembly power supply + control signal + fibre optic rotary joints power supply + control signal + fibre optic rotary joints
Coiling length up to 60 – 70 m up to 600 m
Feed-in end mid/end
Cable reel dimensions up to 2 m up to 9,5 m
Ambient temperature from -25° C up to +40° C from -25° C up to +40° C
Accessories roller payout guide with slack and tight cable control, deflection and guide pulleys, cable centre feed funnel roller payout guide with slack and tight cable control,deflection and guide pulleys, cable centre feed funnel